600 – 1000 zł to przedział cenowy, w obrębie którego możemy kupić niezłej jakości wysokociśnieniowy ekspres ręczny lub prosty ekspres automatyczny do użytku domowego, bez zaawansowanych funkcji, ale całkiem nowoczesny i spełniający swoją podstawową rolę, jaką jest parzenie przyzwoitego espresso. W górnej granicy tych widełek cenowych znaleźć możemy urządzenie z młynkiem żarnowym i z dyszą parową. Z reguły tańsze ekspresy ciśnieniowe mają zbiornik na wodę o pojemności około 1 litra.

Bardziej zaawansowane funkcje, takie jak system cappuccino, spieniacz do mleka, automatyczne odkamienianie, programy do robienia różnego rodzaju kaw mlecznych, automatyczne płukanie, parzenie wstępne czy rozbudowana funkcja pamięci dostępne będą raczej w ekspresach powyżej tej sumy.

Wadą tańszych urządzeń może być ich awaryjność. Z pewnością taki ekspres będzie wykonany z bardziej kruchych materiałów, a jego stabilność może pozostawiać wiele do życzenia.

2 thoughts on “Ekspres do kawy do 1000 zł

  1. My kupiliśmy ekspres Saeco, czyli standardowo 🙂 No i okazało się, że to była bardzo dobra decyzja, ekspres służy nam już od około pół roku, nie mamy z nim żadnego problemu, a kawa jest pyszna 🙂

  2. Ostatnio znajoma kupiła świetny ekspres do kawy za niecałe 600 zł. Marka Kups oczywiście 🙂 Jest z niego mega zadowolona, dlatego ja też się skusiłem 🙂 A kawusię z mleczkiem z rana to ubóstwiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.