W tej klasie ekspresów znajdziemy już urządzenia spełniające wszelkie standardy jakości w zakresie wykorzystania domowego. Wolnostojące wysokociśnieniowe ekspresy automatyczne lub półautomatyczne w cenie 1500 – 2000 zł wyposażone w podstawowe funkcje, takie jak młynek do kawy, spienianie mleka czy podgrzewanie tacki do filiżanek. Filtry w ekspresach ze średniej półki są już całkiem dobrej jakości, a pojemność pojemnika na wodę może wynosić około 1,5 litra. W tym przedziale cenowym znajdziemy urządzenia wykonane z trwałych materiałów, choć ich awaryjność zależy od marki i modelu.

W takich średniopółkowych modelach nie znajdziemy raczej rozbudowanego panelu sterowania z wyświetlaczem LCD, licznymi programami i wewnętrzną pamięcią – tego typu atrakcje zarezerwowane są raczej dla modeli powyżej 2000 złotych.

5 thoughts on “Ekspres do kawy do 2000 zł

  1. Stoję przed dylematem czy wybrać ekspres firmy Saeco czy firmy DeLonghi. Czy ktoś może podzielić się swoimi opiniami z użytkowania ekspresów tych firm w tym przedziale cenowym?

  2. Hi 🙂

    Kama, mialem niedawno Saeco XSmall i oddalem poniewaz kawa bezposrednio po zrobieniu byla letnia…
    Nie polecam….wybralbym Delonghi…nawet na zwyklym Delonghi 310 mialem cieplejsza kawe.

  3. Ja ostatnio zakupiłem automatyczny ekspres ciśnieniowy do kawy na kapsułki Nespresso Inissia XN100F. W pracy posiadamy identyczny, tak więc wiedziałem czego się spodziewać i że sprawdzony model. Jestem bardzo zadowolony. Kawa jest przepyszna, nie to co kupowanie kaw rozpuszczalnych ze słoiczka, co to nawet kawą nie idzie nazwać.. Coś wspaniałego. Co prawda kapsułki nie są tanie, ale dla smaki warto zapłacić te kilka złociszy więcej i się rozkoszować pysznym smakiem. Jak najbardziej polecam. Na stronie producenta możecie sobie poczytać szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.