600 – 1000 zł to przedział cenowy, w obrębie którego możemy kupić niezłej jakości wysokociśnieniowy ekspres ręczny lub prosty ekspres automatyczny do użytku domowego, bez zaawansowanych funkcji, ale całkiem nowoczesny i spełniający swoją podstawową rolę, jaką jest parzenie przyzwoitego espresso. W górnej granicy tych widełek cenowych znaleźć możemy urządzenie z młynkiem żarnowym i z dyszą parową. Z reguły tańsze ekspresy ciśnieniowe mają zbiornik na wodę o pojemności około 1 litra.

Design w ekspresach do 1000 zł

Przy wyborze konkretnego modelu ekspresu istotną kwestią, oprócz już samych dostępnych funkcji, jest jego design. Obecnie do nowoczesnych wnętrz kupuje się konstrukcje w kolorze czarnym, białym lub srebrno-szarym, rzadziej są to ekspresy niebieskie, zielone czy też czerwone.

Największą popularnością cieszą się w cenie do 1000 zł ekspresy ciśnieniowe automatyczne lub kolbowe, niekiedy oferujące chociażby wbudowany młynek czy też spieniacz do mleka. Ta kwota umożliwia zakup kompaktowego, ale już całkiem zaawansowanego technologiczne produktu, z wygodnym programatorem i automatycznymi programami płukania, odkamieniania oraz czyszczenia ekspresu po jego użyciu, funkcją gorącej wody i pary przydatnej przy podgrzewaniu napoju.

Nawet w budżetowych ekspresach do kawy ich moc znacząco przekracza zazwyczaj 1000 W. Oczywiście wybór konkretnego sprzętu powinien być uzależniony również przede wszystkim od rodzaju kawy, jaką preferujemy do picia. W przypadku kawy mlecznej warto, aby jej przygotowanie było możliwie jak najszybsze i jak najprostsze.

Podsumowanie

Bardziej zaawansowane funkcje, takie jak system cappuccino, spieniacz do mleka, automatyczne odkamienianie, programy do robienia różnego rodzaju kaw mlecznych, automatyczne płukanie, parzenie wstępne czy rozbudowana funkcja pamięci dostępne będą raczej w ekspresach powyżej tej sumy.

Wadą tańszych urządzeń może być ich awaryjność. Z pewnością taki ekspres będzie wykonany z bardziej kruchych materiałów, a jego stabilność może pozostawiać wiele do życzenia.

2 thoughts on “Ekspres do kawy do 1000 zł

  1. My kupiliśmy ekspres Saeco, czyli standardowo 🙂 No i okazało się, że to była bardzo dobra decyzja, ekspres służy nam już od około pół roku, nie mamy z nim żadnego problemu, a kawa jest pyszna 🙂

  2. Ostatnio znajoma kupiła świetny ekspres do kawy za niecałe 600 zł. Marka Kups oczywiście 🙂 Jest z niego mega zadowolona, dlatego ja też się skusiłem 🙂 A kawusię z mleczkiem z rana to ubóstwiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.