Tani ekspres wysokociśnieniowy to spore ryzyko – kawa serwowana przez to urządzenie raczej nie spełni wysokich oczekiwań, a sam sprzęt może okazać się awaryjny. Dysponując kwotą do 500 złotych lepiej zdecydować się na dobrej jakości kawiarkę, ekspres przelewowy lub ekspres kapsułkowy. To ostatnie rozwiązanie nie jest jednak specjalnie ekonomiczne – mimo relatywnie niskiej ceny samego urządzenia jego użytkowanie może okazać się mało oszczędne ze względu na wysoką cenę kapsułek.

Ekspres przelewowy czy kawiarka do 500 zł?

Dobrym kompromisem dla osób, które nie chcą wydawać większej kwoty na sprzęt do parzenia, ale lubią naprawdę dobrą kawę, będzie zakup wysokiej jakości włoskiej kawiarki oraz żarnowego młynka do kawy. A jeśli zależy nam na wygodzie i nie wyobrażamy sobie poranka bez kawy z ekspresu, zdecydujmy się na ekspres przelewowy – w cenie 300 – 400 złotych dostaniemy już naprawdę porządne urządzenie o dużej mocy wyposażone w młynek do kawy.

Oferta ekspresów do 500 zł

To sektor typowo tanich ekspresów do zastosowań domowych. Ze względu na stosunkowo niewielką moc i tym samym wydajność zalecane są raczej regularnego stosowania jedynie dla 1-2 osób.

 • Marka ekspresu. Wśród ofert znajdziemy natomiast wiele propozycji takich marek jak Krups, De’Longhi, Bosch czy też Adler, czyli tak naprawdę potentatów a rynku ekspresów do kawy. Warto zawracać na to uwagę przy wyborze – będzie to istotne chociażby ze względu na ich doświadczenie, wsparcie techniczne gwarancyjne i pogwarancyjne, a także popularność modeli (wiele przydatnych informacji i opinii znajdziemy np. na forach internetowych).
 • Oferowane funkcje. Ograniczony do 500 zł budżet nie pozwala zbytnio zaszaleć, jednakże wśród ekspresów do kawy w tej cenie spokojnie znajdziemy model posiadający takie funkcje, jak chociażby:
  • automatyczne – włączanie i wyłączanie, płukanie oraz czyszczenie, odkamienianie,
  • oszczędzanie energii,
  • podtrzymywanie temperatury zaparzonej kawy,
  • mielenie kawy (wbudowany młynek),
  • podgrzewanie filiżanek,
  • personalizowanie ustawień w programatorze,
  • możliwość wstępnego zaparzania,
  • spienianie mleka.

  Oczywiście należy brać pod uwagę, że w cenie do 500 zł nie znajdziemy ekspresu w wszystkimi wymienionymi powyżej funkcjami. Warto zawrócić uwagę jednak na to, dany model może zaoferować względem właśnie tych rozwiązań.

3 thoughts on “Ekspres do kawy do 500 zł

 1. Kawa z ekspresu smakuje wybornie 🙂 Dobry ekspres do kawy i dzień wygląda zupełnie inaczej. Nawet za relatywnie niewielką kwotę można znaleźć coś sensownego.

 2. Kiedyś miałam dość drogi ekspres a teraz mam prosty model Amici CD3011 – w samej kawie, róznicy nie ma tak naprawdę. Ekspres ma 15 bar, jest dobrze zrobiony, ma spory pojemnik na wodę jak na gabaryty samego ekspresu. Na dodatek można robić 2 kawy jednocześnie więc nie trzeba się rano do ekspresu ścigać, a całość kosztowała ok. 200zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.