Tani ekspres wysokociśnieniowy to spore ryzyko – kawa serwowana przez to urządzenie raczej nie spełni wysokich oczekiwań, a sam sprzęt może okazać się awaryjny. Dysponując kwotą do 500 złotych lepiej zdecydować się na dobrej jakości kawiarkę, ekspres przelewowy lub ekspres kapsułkowy. To ostatnie rozwiązanie nie jest jednak specjalnie ekonomiczne – mimo relatywnie niskiej ceny samego urządzenia jego użytkowanie może okazać się mało oszczędne ze względu na wysoką cenę kapsułek.

Dobrym kompromisem dla osób, które nie chcą wydawać większej kwoty na sprzęt do parzenia, ale lubią naprawdę dobrą kawę, będzie zakup wysokiej jakości włoskiej kawiarki oraz żarnowego młynka do kawy. A jeśli zależy nam na wygodzie i nie wyobrażamy sobie poranka bez kawy z ekspresu, zdecydujmy się na ekspres przelewowy – w cenie 300 – 400 złotych dostaniemy już naprawdę porządne urządzenie o dużej mocy wyposażone w młynek do kawy.

3 thoughts on “Ekspres do kawy do 500 zł

  1. Kawa z ekspresu smakuje wybornie 🙂 Dobry ekspres do kawy i dzień wygląda zupełnie inaczej. Nawet za relatywnie niewielką kwotę można znaleźć coś sensownego.

  2. Kiedyś miałam dość drogi ekspres a teraz mam prosty model Amici CD3011 – w samej kawie, róznicy nie ma tak naprawdę. Ekspres ma 15 bar, jest dobrze zrobiony, ma spory pojemnik na wodę jak na gabaryty samego ekspresu. Na dodatek można robić 2 kawy jednocześnie więc nie trzeba się rano do ekspresu ścigać, a całość kosztowała ok. 200zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.